Prohlédněte si naše ŠPERKY ke dni otců. S kódem TATA15 sleva 15%

Brilianty

U nás naleznete také nabídku šperků, které zdobí brilianty. Briliantem je každý diamant, který byl vybroušený do určité formy a brusu tak, aby vynikl jeho lesk. Brilianty jsou vsazovány do prstenů, náušnic, přívěšků a v některých případech také do náramků a řetízků. Nejčastěji se s brilianty setkáváme u zásnubních nebo snubních prstenů, kde jejich význam symbolizuje nejdokonalejší a nejčistší formu lásky. V mnoha kulturách se věří, že briliant odráží skutečnou krásu milované ženy. 

Pakliže máte zájem o nacenění šperku s briliantem, neváhejte nás kontaktovat. S našim týmem se Vám budeme věnovat a s výběrem vhodného šperku Vám rádi poradíme, popřípadě Vám jej i vyrobíme.

Nejprodávanější

Zlatý dámský prsten s briliantem 1,10g
 
6 590 Kč
Zlatý dámský prsten s briliantem
 
9 340 Kč
Zlatý dámský prsten s briliantem
 
5 490 Kč
Zlatý prsten s briliantem
Zlatý prsten s briliantem
Skladem (1 ks)
13734
 
6 740 Kč
Stránka 1 z 1 - 4 položek celkem
Zlatý dámský prsten s briliantem
9 340 Kč / ks
+ další
13989
Zlatý dámský prsten s briliantem
5 490 Kč / ks
+ další
13814
Zlatý dámský prsten s briliantem 1,10g
6 590 Kč / ks
+ další
14107
Zlatý prsten s briliantem
6 740 Kč / ks
+ další
13734

Brilianty jsou špičkově broušené diamanty, které mají specifický tvar a brus, jenž maximalizuje jejich schopnost odrážet a lámat světlo, což jim dodává jedinečný lesk a zářivost. Termín "briliant" se obvykle vztahuje na diamanty broušené do tvaru s velkým množstvím faset (plošek), typicky 57 nebo 58, včetně horní části (koruny), spodní části (pavilónu) a malé plošky na vrcholu (kulečníku), pokud je přítomna. Tento brus, známý také jako kulatý briliantový brus, je navržen tak, aby maximalizoval vnitřní odrazy světla z faset, což diamantu dodává jeho charakteristický lesk a ohnivost.

Díky svému vzhledu a trvanlivosti jsou brilianty velmi ceněny jako kameny pro šperky, zejména pro zásnubní prsteny, náušnice a přívěsky. Hodnota briliantu závisí na několika faktorech, včetně jeho velikosti (karátu), čistoty, barvy a kvality brusu, což jsou kritéria známá jako "čtyři C" (carat, clarity, color, cut). Kvůli jejich kráse, vzácnosti a trvanlivosti jsou brilianty také považovány za formu investice.