Prohlédněte si naše ŠPERKY ke dni otců. S kódem TATA15 sleva 15%

Antické prsteny

Antické prsteny jsou prsteny pocházející z antického období, které obvykle zahrnuje časové rozmezí od 8. století př. n. l. do 5. století n. l. Toto období zahrnuje antické civilizace jako jsou Řecko a Řím, které měly významný vliv na vývoj západní kultury, umění, politiky a filozofie.

Tyto prsteny byly často vyrobeny z drahých kovů, jako je zlato, stříbro a někdy i bronz, a mohly být zdobeny drahými a polodrahými kameny, gravírováním nebo jinými uměleckými detaily. Antické prsteny nejen že sloužily jako ozdoby, ale také jako symboly moci, bohatství a společenského postavení, nebo jako pečetní prsteny používané k ověřování dokumentů voskovými pečetěmi.

Nejprodávanější

Stránka 1 z 1 - 6 položek celkem
Zlatý dámský prsten v kombinaci bílého a žlutého zlata
+ další
14105-16
Zlatý prsten v antickém stylu 2,70g
6 550 Kč / ks
+ další
GOL/22-18
Zlatý dámský prsten v kombinaci žlutého a bílého zlata
+ další
14109-16

V antickém Řecku a Římě měly prsteny také důležitou roli v různých rituálech a obřadech, včetně svatebních ceremonií, kde výměna prstenů symbolizovala smlouvu mezi manželskými partnery. Některé antické prsteny nesly symboly nebo obrázky bohů, hrdinů z mytologie, zvířat nebo jiných symbolických motivů, které měly pro nositele specifický význam nebo ochranu.

Dnes jsou antické prsteny vysoce ceněné sběrateli a historiky umění jako důležité artefakty, které poskytují jedinečný vhled do sociálních, kulturních a estetických aspektů antického života. Jejich studium pomáhá odhalit mnoho o tehdejších společenských strukturách, věřeních a denním životě.